

SUSHI RESTAURACJA PIŁA
ZAPRASZAMY
ul. Konopnickiej 3a
64-920 Piła


GODZ. OTWARCIA
pon - czw 12.00 - 22.00
pt - sob 12.00 - 23.00
niedziela 12.00 - 22.00


ZAREZERWUJ
Napisz lub zadzwoń do nas
797 388 920



Restauracja Kabuki to miejsce stworzone z pasji do dzielenia się zjawiskowym smakiem potraw przygotowywanych
z najlepszych i naturalnych produktów oraz z wykorzystaniem odpowiednich dla danej pory roku składników. Stworzyliśmy dla Państwa wyjątkowe potrawy w specjalnej aranżacji, zachwycające i pobudzające zmysły.
Sztuka przyrządzania i podawania potraw w Restauracji Kabuki nawiązuje do pełnego ekspresji i zmysłowości teatru Kabuki, gdzie śpiew rozumiany jest jako pasja, taniec jako perfekcja, a wybijanie się ponad przeciętność jako niezwykła umiejętność. Dlatego też naszą myślą przewodnią jest przede wszystkim pasja tworzenia, perfekcja doznań
i umiejętność ekspresji smaku.
Nasza obsługa skupia się przede wszystkim na spełnieniu oczekiwań Gości oraz dba o zapewnienie atmosfery niezwykłości i wykwintności.
CATERING
Warsztaty sushi:
Naszym Gościom oferujemy profesjonalne pokazy przygotowywania sushi. Mamy nadzieję, że forma pokazu, wzbogacona o informacje z zakresu historii sushi, jego rodzajów, używanych składników, jak i praktyczne porady,
w zakresie doboru składników, ich właściwego przyrządzania, łączenia, a także ozdabiania i podawania sushi, może stać się dla Państwa atrakcyjna. W zależności od preferencji naszych Gości, warsztaty sushi mogą się odbywać indywidualnie lub w większych grupach.
Body sushi:
Dla naszych Gości, oferujemy także niezwykle zmysłową ceremonię, polegająca na degustacji sushi wprost z ciała pięknej modelki. Ceremonia body sushi do dyskretna, pobudzająca zmysły erotyka, spotkanie z niecodzienną estetyką w połączeniu z uzależniającym smakiem sushi. Proponowana przez nas forma pokazu to idealny pomysł na ekskluzywne przyjęcie, wieczór kawalerski lub panieński jak również i na inne przyjęcia okolicznościowe.
Imprezy japońskie:
Obok tradycyjnej formy cateringu oferujemy naszym Gościom także możliwość organizacji imprezy o tematyce japońskiej. Odbywać się ona może według indywidualnie zaplanowanego scenariusza, na który składać się może np.:
- catering sushi,
- degustacja japońskiej herbaty,
- degustacja sake,
- warsztaty sushi,
- body sushi etc.
Teatr KABUKI
Teatr kabuki rozwijał się od początku XII wieku, który erze Genroku doznał swojego pierwszego rozkwitu stając się
w ten sposób dynamiczną i popularną rozrywką.
Za twórczynię kabuki uznaję się Okuni kobietę ,która najprawdopodobniej służyła kiedyś w wielkiej santoistycznej świątyni w Izumo. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych XVI wieku Okuni przewodziła w Kioto grupie tancerek podczas muzycznego widowiska na wolnym powietrzu nazwanego przez innych „tańcem kabuki”, a ponieważ przedsięwzięcie przyniosło duże zyski, założyła wkrótce kolejne, współzawodniczące z sobą zespoły. Słowo kabuki pochodzi od katamuki –„nachylony” albo „ mocno pochylony”, a nawet „zboczony”- i oznaczało wówczas nowatorskie lub ekscentryczne zachowanie. Określenie tym słowem tańca Okuni i jej dziewcząt wyraźnie wskazuje , że pierwsze kabuki postrzegano jako przedsięwzięcie śmiałe i niezbyt stosowne. Władze siogunatu ostro sprzeciwiały się takiemu zachowaniu tancerek zarówno na scenie jak i poza nią, a w 1629 roku , po krótkim wahaniu zakazały im udziału w kabuki. Prawie natychmiast spowodowało to szybki rozwój tak zwanego „ kabuki młodych mężczyzn”, które do tej pory pozostawało
w cieniu „ kobiecego kabuki”.
Wykluczenie kobiet z kabuki spowodowało pojawienie się jedynych w swoim rodzaju aktorów – onnagata, czyli mężczyzn odgrywających role kobiece. W ciągu stuleci wypracowali oni tak specyficzny sposób gry aktorskiej, że nawet gdyby obecnie pozwolono kobietom wrócić do kabuki , nie miałyby dużej albo wręcz żadnej przewagi nad mężczyznami
w zgłębianiu tajników tego kunsztu.
Ograniczenia i zakazy władz przyczyniły się do tego, że kabuki stało się teatrem z prawdziwego zdarzenia, jednak
z drugiej strony postrzeganie go jako zła koniecznego zatrzymało jego rozwój na pewnym poziomie. Kabuki jest i było ewidentnie nieokrzesane.
W kabuki najważniejszy jest aktor. Teksty sztuk to właściwie scenariusze i wskazówki dla aktora, który może je zmieniać i ubarwiać według własnego upodobania.